Тиждень дорожнього руху

Найкращі фотороботи шкільного фотоконкурсу "Осінні барви Буковини", вчитель мистецтва Маланій Н.С.

Як довго ждали ми своєї волі слова!
                                             І ось вона тепер співа, бринить.
                                             Бринить, співає українська мова,
                                            Чарує, тішить і п’янить.

Олександр Олесь

День української писемності та мови відзначають 9 листопада з 1997 року. За православним календарем – це день ушанування пам’яті преподобного Нестора Літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Зокрема, його перу належить славнозвісна праця «Повість минулих літ». За традицією цього дня покладають квіти до пам'ятника Несторові Літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Традиційно з 2000 року всі охочі пишуть диктант національної єдності для того, щоб не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
   Учні гімназії № 7 долучилися до свята. Узяли участь у написанні ХХ ювілейного диктанту національної єдності, декламували вірші, писали твори про українську мову, вели бесіду щодо історії свята та конкурсу Петра Яцика.
   Мова – це серце нації, а нація – це особистість; вона має своє обличчя, свій характер, свою культуру, мораль, честь і гідність, своє минуле, теперішнє й майбутнє. Українська мова – мова української нації. У ній – тисячолітня історія нашого народу. Дивовижна рідна мова – це частина сутності нашого „я”, нашої ментальності. Вона ввібрала в себе все найкраще, найніжніше, найвеличніше, наймудріше, найпоетичніше та найблагородніше. Пам'ятаймо: є мова – є і держава, є народ.

Трембітна мова, музико, калино!
Звучи в розмові, повсякчас звучи.
Говориш ти – говорить Україна.
О рідне слово, більше не мовчи!
                          З. Кучерява

9 листопада-день української писемності та мови. Учні 1-А влаштували цікавий челедж-декламували вірші про мову. Ось фрагменти цієї цікавої події.

УВАГА!

- з 19 жовтня по 21 жовтня - дистанційне навчання